Anna Pawłowska

mgr Anna Pawłowska

Psycholog

Z wykształcenia jestem magistrem psychologii, a także magistrem pielęgniarstwa oraz specjalistą pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. Aktualnie realizuję 4-letnie szkolenie psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. Od 2009r. zawodowo związana jestem ze Szpitalem Specjalistycznym w Pile, w którym aktualnie pracuję jako Psycholog. Moją rolą  jest w szczególności wspieranie pacjentów w adaptacji do postawionej diagnozy i radzeniu sobie z wieloma trudnościami wynikającymi z choroby i jej leczenia. Ponadto, od niedawna współpracuję także z Katedrą Pielęgniarstwa Akademii Nauk Stosowanych w Pile, gdzie jestem wykładowcą. Dodatkowo prowadzę własny gabinet pomocy psychologicznej.

Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS w Poznaniu. Stale rozwijam swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych, licznych kursach i szkoleniach, m.in.:

  • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach,
  • Psychoonkologia Praktyczna,
  • Interwencja Kryzysowa,
  • Mindfulness -Trening Uważności,
  • Terapia Akceptacji i Zaangażowania ACT – wprowadzenie i praktyka.

W swojej pracy kieruję się uważnym kontaktem, autentycznością komunikacji, akceptacją. Interesuję się m.in. zagadnieniem psychosomatyki, nierozerwalnym powiązaniem zdrowia psychicznego i fizycznego i ich wzajemnego wpływu na siebie.

W pracy z pacjentami zmagającymi się z dolegliwościami somatycznymi istotne jest odnajdywanie adaptacyjnych, indywidualnie dobranych strategii radzenia sobie w sytuacji choroby somatycznej, w taki sposób, aby wspierać samopoczucie psychiczne, subiektywne poczucie dobrostanu i sprawczości, co z kolei ułatwia radzenie sobie z trudnościami, ograniczeniami, dolegliwościami bólowymi, towarzyszącymi chorobie.

W swojej pracy korzystam z technik terapii poznawczo-behawioralnej (która stanowi jedną z najczęściej wymienianych metod psychologicznych oddziaływań w zakresie leczenia bólu), terapii akceptacji i zaangażowania ACT, technik relaksacji, wizualizacji, uważności.

Interesuję się także muzykoterapią, jej wpływem na samopoczucie psychiczne i fizyczne. Ukończyłam Kurs Zawodowy Muzykoterapeuty oraz kurs Muzykoterapii Metodą Mobilnej Rekreacji Muzycznej i posiadam uprawnienia do realizacji muzykoterapii tą metodą. Zastosowanie wymienionych wyżej technik ma istotne znaczenie we wspomaganiu leczenia bólu przewlekłego i może w istotny sposób wpłynąć na poprawę jakości życia osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi. We współpracy z pacjentami podkreślam znaczenie życzliwości i wyrozumiałości wobec samego siebie oraz obejmowania siebie troskliwą opieką, dokładnie w taki sam sposób, w jaki na co dzień troszczymy się o inne osoby.

Back to top of page
Zadzwoń do nas!